Příbram se ústupku od pošty nedočkala. Vznikne tu Pošta Partner?

Foto: Město Příbram

PŘÍBRAM – Město nesouhlasilo s rušením dvou poboček České pošty. Stanovisko státního podniku je však neměnné.

Podle plánu dojde ke zrušení dvou ze čtyř poboček ve městě: Na Zdaboři a na pěší zóně Cíl. Zachovají se hlavní pošta v ulici Gen. R. Tesaříka a pošta na náměstí 17. listopadu.

„Tento týden proběhlo jednání s oblastní zástupkyní pošty. Přes řadu argumentů České pošta neustoupila. Jediné možné řešení by byla výměna pobočky za pobočku. Takže by při zachování pošty v ulici Budovatelů byla zrušena pošta na sídlišti,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Pět místo tří

Podle výkazů vedení pošty má pobočka na sídlišti o třetinu více aktivit než pošta v Cíli.  „K zachování pobočky na sídlišti došlo také s ohledem na její kapacitu. Od 1. července zde tak bude místo stávajících tří fungovat pět přepážek,“ dodává starosta. To by tam ale měli udělat přístup na poštu jak pro maminky s kočárkem, tak pro vozíčkáře, ozývá se z řad místních na sociálních sítích.

Pošta Partner

Starosta nyní hledá způsob, jak služby České pošty pro občany několikatisícového sídliště zachovat. Požádal, aby se pro Příbram vytvořila prezentace a cenová nabídka na zřízení služby Pošta Partner. „Od kolegů starostů, kteří tuto službu chtějí provozovat, víme, že jde o celkem nákladný proces. Nicméně i tuto možnost chceme prověřit,“ uzavřel starosta.

Pošta Partner je podle platné legislativy plnohodnotnou alternativou k pobočce České pošty a poskytuje všechny základní poštovní služby. Provozovateli jsou obce a soukromé subjekty.