Řidiči i uprchlí koně unikli smrti při dramatické nehodě na D11!

Foto: HZS SCK

PRAHA-VÝCHOD – Nehoda dvou aut u Nehvizd ve středních Čechách způsobila v neděli odpoledne uzavření dálnice D11 ve směru na Prahu.

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel, z nichž jedno táhlo přepravník se dvěma koňmi, došlo v neděli 23. dubna 2023 krátce po páté odpoledne na hradecké dálnici D11 u Nehvizd. Při srážce se zničil přívěs, ze kterého oba koně utekli dál po dálnici. Hrozilo jim nebezpečí těžkého zranění nebo usmrcení od projíždějících vozidel. Kvůli náhlému brzdění nebo vyhýbání se, hrozilo nebezpečí i řidičům aut na dálnici. Proto se uzavřela.

Koně se nejprve snažila zachytit řidička, shodou okolností také koňačka, která jela hned za přívěsem. Vyděšení koně jí ale proběhli a několik minut se pohybovali po dálnici. Odchytili je náhodně projíždějící vojáci asi kilometr a půl od místa kolize. Za pomoci majitelů a veterináře pak koně nastoupily do náhradního přepravního vozíku.

Podle vyjádření matky řidičky volva s přepravníkem, jela dcera pomalu normálně po dálnici. „Nebrzdili, že by to auto za nimi třeba nedobrzdilo. Dcera ho ani neviděla v zrcátku a najednou zezadu do vozíku ve velké rychlosti narazila paní se škodovkou. Vozík se rozhoupal a odpojil od auta. Zatáhla se sice záchranná brzda, ale narazil do svodidla, rozlámal se a koníci utekli.“
Koně mají menší zranění, ale jsou v pořádku. V pořádku jsou naštěstí i tři děti, které cestovaly ve škodovce.

Dálnice ve směru na Prahu se po kolizi uzavřela. Později byla průjezdná pouze jedním pruhem. Před hlavním městem se kolem šesté večer ve směru od Hradce Králové začala tvořit kolona. V 18.50 už byla dálnice kompletně průjezdná.

FOTOGALERIE:

Foto: HZS SCK