Nejdřív vyděsil vlastní matku, pak se s mačetou rozběhl na strážníky!

Foto: MP Kladno

KLADNO – Všechno začalo v pondělí odpoledne. Na tísňové lince kladenských strážníků se ozvala vystrašená žena. Prosila o pomoc, protože se bála svého syna.

Po návratu domů z práce jí začal nadávat a vyhazovat různé věci z domu. Strážníci po příjezdu zjistili, že muž je na půdě. Bylo slyšet sprosté nadávky, křik a rány dopadajících věcí, které kolem rozhazoval. Když zjistil, že jsou v domě policisté, obrátil svůj hněv na ně. Začal jim sprostě nadávat, ať vypadnou z domu.

Po chvíli vylezl na střechu a posadil se na okap. Hrozilo, že spadne dolů. Matka na něj volala, aby si neublížil a sešel dolů, ale muže to jen rozlítilo ještě víc. Ze střechy se sice vrátil na půdu, ale popadl mačetu a rozběhl se proti strážníkům stojícím na úzkých schodech k půdě.

Strážníci ustoupili na dvůr, kde na muže jménem zákona zamířili služební střelnou zbraň. „Okamžitě odhoď mačetu a lehni si na zem.“

Teprve tehdy se zdivočelý muž zalekl a mačetu odhodil. Za pomoci donucovacích prostředků mu pak strážníci nasadili pouta a předali přivolaným policistům. Ti ho odvezli jako podezřelého ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu k dalšímu šetření. Zdrcená matka osaměla.