Nevidomého bezbranného muže na Mladoboleslavsku hodil do řeky vrah! Už je ve vazbě!

Ilustrační foto

MLADÁ BOLESLAV – Pohřešovaného nevidomého muže ze středních Čech má na svědomí sedmatřicetiletý muž. Kriminalisté ho už obvinili z vraždy.

Policii nahlásila zmizení 50letého nevidomého muže z Čejetiček patnáctého března 2023 jeho opatrovnice. Naposledy byl viděný už 11. března poblíž Jizery v mladoboleslavské Nádražní ulici. Pátrání po něm však bylo neúspěšné.

Až v polovině dubna se jeho tělo našlo bez známek života v korytě řeky Jizery v obci Vinec na Mladoboleslavku. Zhruba kilometr a půl od místa, kde byl spatřen naposledy.

Soudní pitva prokázala jako příčinu smrti utonutí. Muž však nespadl do řeky Jizery sám, či nešťastnou náhodou. Vyšetřování ukázalo, že do řeky ho vhodil obviněný muž. I s vědomím toho, že se handicapovaný nemůže bránit.

Muži, kterého policisté poslali do vazby, hrozí za tento odporný, zvlášť závažný zločin vraždy až 18 let vězení. Jeho motiv se doposud vyšetřuje.

Policisté ještě prověřují údajnou ztrátu mobilního telefonu obviněného 11. až 12. března poblíž zámku Neuberk či ve Vinické ulici v Mladé Boleslavi. Vyzývají případného nálezce, aby kontaktoval linku 158.