Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji dostanou 74 milionů na nové vybavení!

Ilustrační foto: HZS SCK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Dobrovolní hasiči ve Středních Čechách se mohou těšit na zlepšení svého vybavení. Krajská rada doporučila poskytnout 74,3 milionu korun z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek Integrovaného záchranného systému.

Historicky dosud největší částka se rozdělí mezi 303 obcí a veřejně prospěšných organizací, které podaly žádost. Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo.

Středočeská hejtmanka Petra Pecková uvedla, že cílem je pomoci dobrovolným hasičům s nákupem nového vybavení. Mezi to patří zásahová výzbroj, výstroj, cisternové stříkačky, dopravní automobily a výstavba hasičských zbrojnic. „Dobrovolní hasiči plní nedocenitelnou roli, a proto je důležité, aby měli kvalitní výstroj a moderní zázemí,“ dodala Pecková.

Největší část z těchto peněz po třech miliónech půjde na výstavbu nebo opravu hasičských zbrojnic v obcích Husinec, Sokoleč a Kostelec nad Černými Lesy, Petrovice a Hostomice. Další částky budou poskytnuty i jiným obcím, například Louňovicím pod Blaníkem, které dostanou 2,4 milionu korun.

Peníze také půjdou na zajištění akceschopnosti jednotek, které si za ně pořídí technické vybavení, výzbroj jednotek, požární přívěsy nebo dopravní automobily.