Příbramský půlmaraton zve na neděli: Připojte se k běžeckému svátku!

Foto: Příbramský půlmaraton

PŘÍBRAM – Příbramský půlmaraton patří mezi největší atletické akce roku ve městě. Je skvělou příležitostí pro sportovní nadšence všech věkových a výkonnostních skupin užít si svůj den radosti. V idylickém prostředí Nového rybníka se poběží v neděli 11. června.

Příroda a přátelský terén

Závodníci se mohou těšit na trasy vedoucí kolem Nového rybníka, které jsou méně náročné než dřívější kopcovitá městská trasa. Přítomnost diváků na jednom místě navíc představuje silnou motivaci pro běžce.

Pro nejmenší a začátečníky

První závod dne začíná v 9 hodin, kdy na trať vyběhnou nejmenší běžci. V dětských kategoriích si mladí závodníci vyzkouší různé délky tras podle svého věku. A co je nejlepší – startovné je pro ně zdarma.

Následovat bude tradiční Fitness běh. Tento závod na 2,5 km je především pro začátečníky. Stejně jako Pohár škol, což je soutěž o nejrychlejší tým studentů a učitelů, i tento závod je bez startovného.

Nakonec hlavní závody

Vrcholem dne bude restižní půlmaratonský závod, který se v Příbrami běhá pravidelně od roku 2016. závod půlmaratonu, stejně jako závod štafetový určený pro čtyřčlenné týmy, odstartuje v 11.30.

Prestižní závod již od roku 2016 pořádá Tri Klub Příbram
Informace o registraci, trase a startovném jsou na stránkách pořadatelů

Časový harmonogram

Závody dětí: 9:00 Nový Rybník
Prezence pro závody dětí neděle 11. června od 8:00 Nový Rybník
Vyhlášení výsledků závodů dětí: 11:00

1/2 maraton: 11:30 Nový Rybník
1/2 maraton štafety: 11:30 hod
Prezence pro 1/2 maraton neděle 11. června 9-11:00 Nový Rybník
Vyhlášení výsledků 1/2 maratonu: 14:30