Přestavba křižovatky na D10 u Mladé Boleslavi začne v srpnu. Za 409 dní má být hotovo!

Ilustrační foto: ŘSD ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V souvislosti s rozvojem území v okolí dálnice D10 a plánovanou výstavbou přeložky silnice I/16 Mladá Boleslav-Martinovice začne v polovině srpna přestavba mimoúrovňové křižovatky v Kosmonosech.

Úprava křižovatky má zlepšit plynulost a bezpečnost provozu. Umožní další rozvoj areálů průmyslových zón, které vzniknou na obou stranách dálnice D10.

Stavba přeložky

Dalším důvodem je stavba plánované přeložky silnice I/16 v úseku Mladá Boleslav – Martinovice, která přes tuto křižovatku zajistí přímé propojení silnic I/16 a I/38 a dálnice D10 u Kosmonos

Nová křižovatka bude prstencová s mimoúrovňovým převedením dálnice, tedy okružní nad D10. Přemostění dálnice se posune směrem k Turnovu. Stavba má být hotová v roce 2025. Více informací naleznete na letáku ŘSD ČR

Provoz během stavby

Po celou dobu výstavby se zachová provoz jak na dálnici D10, tak i na křižovatce Kosmonosy. Demolice stávajícího nadjezdu v km 46,0 proběhne za úplné uzavírky dálnice.

Před zahájením stavby je nutné ještě provést přeložky sítí. V současné době probíhají jednání o termínu zahájení a koordinaci prací.

Vítězný zhotovitel

Největší stavbu na dálnici D10 za poslední roky vysoutěžila společnost Eurovia CS. Na zhotovení projektu nabídla nejkratší dobu – 409 dní. Přestavba dálniční křižovatky Kosmonosy vyjde na 736,9 milionu korun bez DPH.

Eurovia již staví hned vedle křižovatky most pro Škodu Auto, který propojí areál automobilky přes D10.

 

Zdroj: ŘSD ČR