Malí výtvarníci: Ocenění od příbramských hasičů rozzářilo dětem očka!

Foto: HZS SCK

PŘÍBRAM – V úterý 20. června byl Kulturní dům v Příbrami plný radostného očekávání a rozvířené dětské fantazie. Konalo se zde slavnostní vyhlášení výsledků 20. ročníku výtvarné soutěže na téma Kde jsem viděl hasiče.

Soutěž poskytuje mladým umělcům z mateřských a základních škol v okresech Příbram, Beroun a Benešov platformu, kde mohou svobodně vyjádřit svou fantazii a současně ocenit významnou práci hasičů.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 330 výtvarných děl mladých tvůrců. Už tradičně se soutěžilo v šesti věkových nebo tematických kategoriích. Vyhlášení výsledků přihlíželo více než sto hostů z řad rodičů a pedagogů. Šťastné děti si převzaly diplomy, medaile a hodnotné ceny.

Všechna oceněná díla včetně 3D  oživila sál barvami a dětskou fantazií.

Organizaci zajišťuje územní odbor Příbram Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje pod záštitou města Příbram. Tento rok soutěž obohatila spolupráce s Okresním sdružením hasičů Příbram, které každoročně pořádá výtvarně-literární soutěž na hasičskou tématiku.

Slavnostního předání cen se zúčastnili jako čestní hosté starosta města Příbram Jan Konvalinka, náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje pro prevenci a civilní nouzovou připravenost Jan Ryšavý, ředitel územního odboru Příbram Tomáš Horvát, starosta Okresního sdružení hasičů Příbram Václav Jankovský a další představitelé obou organizací.

Zdroj: HZS SCK