Poznáte, co měla sova k večeři? Stavte se v Mělníku a staňte se zvířecími detektivy!

Foto: Regionální muzeum Mělník

MĚLNÍK – Když se řekne Mělník, většina z nás si představí historické vinice, malebné uličky či úchvatný výhled na soutok Labe a Vltavy. Dnes však máme pro vás jiný tip, jak strávit čas v tomto krásném městě – stát se na chvíli zvířecími detektivy!

Sdílíme společný prostor

Regionální muzeum Mělník právě otevřelo novou výstavu s názvem „Detektivem v přírodě“. Tato přírodovědná expozice, umístěná v malém sále muzea, nabízí návštěvníkům spoustu nových poznatků o české přírodě. Výstava je nabitá informacemi a zábavnými interaktivními prvky, které ocení jak děti, tak dospělí.

„Skoro dva roky jsem sbírala pobytová znamení živočichů, kteří s námi sdílejí životní prostor a které jsme třeba nikdy neviděli,“ říká autorka scénáře, muzejní přírodovědkyně Marcela Holubová. Nyní přišla chvíle všechny tyto objevy představit veřejnosti a zábavnou formou nás seznámit s tajemstvími přírody.

Interaktivní kvíz

Jedním z nejzajímavějších prvků výstavy je přírodovědný kvíz pro děti, který je provede příběhem sledování stop lesních zvířátek. Odpovědi na otázky kvízu mohou děti odhalit pomocí speciální UV svítilny, která zviditelní tajemství napsané na podlaze. Pro ty nejzvídavější je připravena možnost vyřešit detektivní případ – koho asi měla sova k večeři – za pomoci mikroskopu.

Pro nejmenší detektivy

Nejmenší detektivy čeká herní koutek plný zvuků různých zvířat, puzzle a kolo s životním cyklem žáby. Výstava představuje mnoho zvířecích stop, které mohou děti (a dospělí) odhalit v našem bezprostředním okolí. Stačí jen pozorně sledovat svět kolem sebe a stát se na chvíli zvířecím detektivem.

Tajemství přírody

Nenechte si ujít ani různé exponáty požerků, hálků a hnízd, doplněné nápovědami, kdo by je mohl zanechat. Ale konečné závěry? Ty nechává výstava na vás. Být detektivem v přírodě je koneckonců zábava pro celou rodinu!

Foto: Regionální muzeum Mělník