Na nový vodní svět se mohou v Nymburku těšit už za 18 měsíců!

Vizualizace budoucího bazénu. Zdroj: Město Nymburk

NYMBURK – Sen, na který si místní museli dlouho počkat, se mění v realitu. Výstavba nového plaveckého bazénu v sousedství zimního stadionu právě začala. Už za rok a půl nabídne návštěvníkům bazén se šesti plaveckými drahami, wellness, sto metrů dlouhý tobogan a relaxační zónu s průplavem do venkovního prostoru.

Náklady na výstavbu bazénu se vyšplhají na téměř 400 milionů korun. Město si může ambiciózní projekt hodný 21. století dovolit díky úvěru, který si nedávno vzalo.

Po ceremoniálním poklepání na základní kámen si staveniště převzala stavební firma. První etapa projektu, v rámci které probíhají zemní práce, příprava základů bazénu a pilotáž, se spustila. Ve druhé etapě přijde na řadu parkoviště. Bazén podle plánu předá vybraná firma do konce roku 2024.

Poslední úpravy v projektu ještě změnily způsob vytápění z plynového kotle na tepelné čerpadlo. Jako doplňkové zdroje zůstanou plyn a fotovoltaika. Město očekává, že na alternativní zdroje vytápění získá dotaci. Rovněž se bude snažit o podporu od Národní sportovní agentury. Celkové náklady podle smlouvy s vítěznou stavební firmou činí 390 milionů korun bez DPH.

Projekt realizuje firma, která má již za sebou úspěšnou stavbu lávky přes Labe. Tým starosty Nymburka vyjádřil svou důvěru v další spolupráci. Generální ředitel Tomáš Koranda potvrdil závazek firmy dodat stavbu, na kterou budou moci být občané z Nymburka a okolí pyšní.