Vydejte se historickým vlakem na Křivoklát, do muzea vlaků, nebo k Berounce!

Ilustrační foto: ČD

STŘEDOČESKÝ KRAJ – „Zavři a naslouchej. To není jen vítr, který ti prohrábl vlasy. To je dech parní lokomotivy s vůní historie.“ Máte-li rádi trochu nostalgie, zažijte retro výlet, který kombinuje starodávné kouzlo železnice s krásou české krajiny.

Připravte se na Kremák!

První prázdninový víkend, 1. července se otevírá brána do minulosti. Pokud jste fanoušky železniční nostalgie, nezmeškejte šanci vydat se na výlet historickým vlakem, který jede z Lužné u Rakovníka do Nižboru a zpět. Připravte se na vzrušující jízdu v jednom z historických vozů řady Bai za parní lokomotivou 534.0323 Kremák.

Jízdu vlakem můžete spojit s návštěvou ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. V letní sezóně otevírá své dveře pro veřejnost od 9:30 do 17 hodin. Vlak opouští stanici Lužná u Rakovníka v 11:00 a cestuje přes Rakovník, Křivoklát a Zbečno do Nižboru, kde dorazí ve 12:30. Cesta zpět do Lužné začíná v 14:45.

Je toho víc, co můžete zažít

To však není všechno, co vás čeká. Kromě jízdy parním vlakem, což je zážitek sám o sobě, navštivte třeba hrad Křivoklát, nebo si prohlédněte památku lidové architektury – Hamousův statek ve Zbečně. Nebo se jen ponořte do osvěžujících vod Berounky či si vychutnejte dobré jídlo a pití v renomované drážní restauraci v Nižboru.

Maličkosti, co je dobré vědět

Předprodej jízdenek probíhá v pokladnách ČD nebo na e-shopu ČD. Ve vlaku neplatí žádné jízdní výhody a nelze přepravovat kočárky a jízdní kola.

Tak co, připraveni se vydat na dobrodružnou jízdu do minulosti?