Červencová rekonstrukce mostu v Mladé Boleslavi výrazně zasáhne do dopravy ve městě!

Ilustrační foto

MLADÁ BOLESLAV – Chystaná rekonstrukce mostu na Pražské ulici v Mladé Boleslavi přes říčku Klenici představuje významný zásah do místní dopravy.

Most na Pražské ulici trpí omezenou tonáží a není v optimálním technickém stavu. Městu se však podařilo vysoutěžit cenově výhodného dodavatele na jeho rekonstrukci.

Uzavírka mostu

Rekonstrukce mostu na Pražské ulici bude mít výrazný dopad na dopravu v Mladé Boleslavi. Během této doby se most zcela uzavře pro veškerý provoz. Plánovaná uzavírka proběhne od 17. července do 30. listopadu poblíž oblasti Akumy.

Uzavírka ovlivní frekventovanou trasu z města směrem k dálnici D10 v Bezděčíně a opačně. Pro pěší bude zajištěn přechod po nedaleké lávce přes říčku Klenici.

Objízdné trasy

Pro minimalizaci dopravních komplikací byly stanoveny objízdné trasy pro různé typy vozidel.

Pro vozidla do 3,5 t a autobusy
Směrem Bezděčín
• Nádražní ulice, Vinecká ulice a následně vlevo směrem Sahara po Bezděčínské ulici.
Směrem do Mladé Boleslavi:
• Pražská ulice, vpravo do Podchlumí po obchvatu, dále Vonřichova ulice, ulice Na Celně a ulice Jičínská.

Pro vozidla s hmotností do 18 tun
• Silnice I/16 směrem Zámostí, poté na silnici III/2591 směrem Mladá Boleslav.

Autobusová doprava

Rekonstrukce mostu se projeví také na provozu některých autobusových linek. Jde o linky MHD číslo 40, 41, 73 a linky IDSK číslo 416, 462, 442, 463 a 699.

A co dál?

Rekonstrukce mostu na Pražské ulici je jen jedním z mnoha plánovaných projektů, které mají zlepšit infrastrukturu a dopravní situaci v Mladé Boleslavi. V blízké budoucnosti se chystá rovněž rekonstrukce větších úseků komunikací na Jičínské ulici, ulici Nádražní a třídě Václava Klementa.