Statečný Zoro se vrátil. Nešťastný výlet přežil se zkrvavenými packami

Foto: Policie ČR

MLADÁ BOLESLAV – Policisté musí zasahovat při trestných činech, pronásledovat pachatele, často i zachraňovat životy – a to nejen lidské. Stejně tomu bylo i pro hlídku mladoboleslavské policie v jednom z posledních červnových dnů.

Ten den byli policisté přivoláni k záchraně psa z bazénu. Majitelé rodinného domu si v brzkých ranních hodinách všimli cizího psa, který plave v jejich bazénu. Vzhledem k tomu, že měli z velkého, neznámého psa strach, zavolali policisty s žádostí o pomoc.

Ti v bazénu skutečně objevili psa, rotvajlera, který do bazénu skočil, nebo spadl a nemohl se sám dostat ven. Pravděpodobně tam strávil několik hodin, možná celou noc, protože byl již značně vyčerpaný a měl krvavé packy z neúspěšných pokusů o únik z bazénu.

Když policisté psa z bazénu vysvobodili, vydali se hledat jeho majitele. Rotvajlera si uvázali na provizorní vodítko a nechali se vést, aby jim ukázal cestu domů. Pes ale zastavil asi o 3 rodinné domy dál a jeho domov to nebyl. Naštěstí soused Zora poznal a nasměroval policisty ke správnému domu.

Vzápětí se vyjasnilo, že Zora hlídali rodiče majitelů, kteří omylem, aniž by to tušili, otevřeli branku. Pes toho využil a vydal se na průzkum. Naštěstí vše dobře dopadlo a Zoro se vrátil do svého domova. Ten výlet by si ale určitě odpustil. Takže pozor na vrátka!