Léto plné muziky! Prázdniny patří festivalu Benešov City Live

Ilustrační foto

BENEŠOV – Od dnešního dne se mohou obyvatelé Benešova těšit na festival Benešov City Live. O prázdninách se každou středu, pátek a neděli můžete přijít podívat na několik koncertů živé hudby a filmových představení nebo tradiční Benešovské posvícení. Vstup na celý festival je zdarma.

Již dnes začíná multižánrový open air festival Benešov City Live. V osm hodin večer festival zahájí koncert Caribe. Po zbytek prázdnin pak budou vždy tři dny v týdnu patřit celkem čtrnácti koncertům živé hudby, sedmi filmovým představením a tradičnímu Benešovskému posvícení. Festival již tradičně pořádá benešovské Kulturní a informační centrum.

„Benešov City Live vnímám jako skvělé oživení veřejného prostoru, které městu o prázdninách před založením této akce chybělo. Je příjemné mít možnost si nyní několikrát týdně vyrazit za kulturou. Všechny Benešáky i přespolní na festival srdečně zvu a těším se na některé z akcí na viděnou,“ sdílel své nadšení místostarosta Benešova Jakub Hostek.

Těšit se pak můžete například na koncert kapely Boogie Boys, písničkáře Vladimíra Merty nebo frontmanky skupiny z devadesátých let Tichá dohoda Blanky Šrůmové se svým manželem Janem Saharou Hedlem. Pokud vás lákají spíše filmové večery, určitě vás zaujmou filmy Děti Nagana, Život pro samouky a další. Celý festival 27. srpna ukončí pohádka Princezna zakletá v čase 2.

S příjemně strávenými letními večery se však pojí i méně příjemná úplná uzavírka části Masarykova náměstí. Po dobu trvání festivalu počítejte s tím, že každou středu, pátek a neděli od 14 do 22 hodin náměstím neprojedete.

Foto: Kulturní a informační centrum Benešov