Kouzelné léto v Kutné Hoře: Pohádkový podvečer s loskutákem a Kytice pod hvězdami

Z představení Kytice, foto: Miloš Truhlář

KUTNÁ HORA – Kutnohorští ochotníci nachystali pro tento rok pohádkový podvečer ve Vlašském dvoře. Těšit se můžete  i na nestárnoucí klasiku Erbenových balad v jedinečném hudebně-dramatickém podání. Mystická večerní atmosféra nádvoří Vlašského dvora ještě umocní prožitek dramatických příběhů.

Podvečer s pohádkou

Pohádkový příběh O kouzelném pírku ptáka loskutáka  vypráví o kouzelném ptačím pírku, které změnilo osud princezně toužící po svatbě a nešťastně zamilovanému sluhovi. Příběh nabízí lásku, kouzlo, dobro, zlo a je okořeněn vtipem, tancem a zpěvem. Diváky navíc čeká, věřte nevěřte, miska voňavých nadýchaných kremrolí.
Součástí podvečera je také prohlídka muzea kutnohorských pověstí duchů a strašidel ve sklepení Vlašského dvora.

Nákup vstupenek

Vstupenky jsou k dostání online na stránkách www.kutnohorskeleto.cz nebo v Informačním centru Kutná Hora v Kollárově ulici 589, nebo Kutná Hora – Sedlec, Zámecká 279. Využít můžete online předprodej vstupenek na webových stránkách kutnohorskeleto.cz

Termíny představení

Představení se koná 23. července a 13. srpna 2023 od 18:00 v nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře. Představení začíná v 18:30 a trvá zhruba 50 minut bez přestávky. Při nepříznivém počasí se představení nekoná a vstupenky je možné vrátit v místě předprodeje.

Obnovená premiéra Kytice

Při příležitosti 180. výročí od svého založení uvedou kutnohorští ochotníci v nádvoří Vlašského dvora obnovenou premiéru Kytice. Po půl roce zkoušení a příprav vzniklo dílo, na které mohou být ochotníci pyšní. Klasika Erbenových balad se představí v jedinečném hudebně-dramatickém podání.

Třináct pohnutých osudů

Představení nabízí třináct pohnutých osudů a třináct příběhů plných lásky, zrady, síly, utrpení, viny a zaslouženého trestu. Příběhy snoubí dramatičnost a syrovost s poetikou a originální autorskou hudbou. Soubor představí i Erbenovy balady, které se obvykle neuvádějí, jako je Lilie, Holoubek, Záhoř nebo Vrba.

Kostýmy a videoprojekce

Letošní představení ochotníci vylepšili o kostýmy a techniku. Součástí je videoprojekce, stínohry a další. Příjemnou atmosféru podtrhuje mystická večerní atmosféra nádvoří Vlašského dvora.

Termíny představení

Představení se koná 21. a 22. července, 11. a 12. srpna 2023 od 21:00 v nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře. Představení trvá zhruba 1 hodinu a 45 minut bez přestávky. Vstupenky zakoupené v předprodeji bude možno vrátit v místě předprodeje v případě nepříznivého počasí.

Nákup vstupenek

Vstupenky jsou k dostání v Informačním centru Města Kutná Hora na Kollárově ulici číslo 589 a v Informačním centru Kutná Hora – Sedlec na Zámecké ulici číslo 279.
Online předprodej