Mělník plánuje ořezat spoje od vlakového nádraží: K autobusům to každý zvládne pěšky

Vlakové nádraží Mělník. Foto: CC BY 3.0

MĚLNÍK – Město má v plánu zamíchat s jízdními řády hromadné dopravy. A to podle vytíženosti jednotlivých spojů. Do Prahy nejspíš pojede o víkendu více spojů, zatímco jiné se omezí.

Mělník do jednání zapojí i okolní obce. Své slovo bude mít i IDSK, co organizuje středočeskou dopravu, Ropid, co má na starosti pražskou dopravu, a samozřejmě i ti, co autobusy a vlaky provozují.

Podle mělnického radního pro dopravu Jindřicha Špergla se musí některé spoje ořezat, protože přepravní výkony jsou tam mizivé. Konkrétně se jedná například o spoje od vlakového nádraží.

Nádraží je od autobusu jen kousek. Dvěstě metrů je bezproblémová docházková vzdálenost, kterou  podle radního zvládne každý pěšky. Na druhou stranu i když to většina lidí považuje za krátkou vzdálenost, pravda je, že  některé starší osoby nebo osoby s omezenou mobilitou s tím mohou mít problém.

Dobrou zprávou je, že radní mají v plánu posílit víkendové spoje do Prahy v pravidelném intervalu. Ale než se do toho pustí, nechají si ještě udělat inventuru, pasport veřejné dopravy, kde se spočítají všechny ujeté kilometry, a jak moc se které spoje využívají. Až bude hotový, pak teprve rozhodnou, jaké změny v jízdních řádech nakonec udělají.