Hrad Červený Újezd vás přenese do časů našich předků, sám je však mladíkem

Zdroj foto: Hrad Červený Újezd

Pozoruhodný hrad Červený Újezd najdete nedaleko Prahy. Svým historickým vzhledem navozuje pocit, že tu stojí už několik staletí. Není tomu tak, byl postaven začátkem tohoto tisíciletí a je replikou historického hradu ve stylu rytířské tvrze. Přesto vás zve na cestu do minulosti, a to v muzeu českého venkova.

Objevte poklady minulosti v současnosti

Hrad Červený Újezd se nachází v podhůří Křivoklátské vrchoviny u Unhoště, západně od Prahy. Byl vybudovaný v novogotickém duchu mezi lety 2001–2002, a to od základu jako zcela nová stavba. Od počátku bylo hlavním záměrem tohoto pozoruhodného díla seznámit návštěvníky s majitelovou rozsáhlou sbírkou, která přibližuje dnešní generaci životní styl našich předků. Proto v interiéru hradu najdete rozsáhlé muzeum českého venkova. Jde o stálou expozici asi 4000 předmětů, k vidění je třeba tkalcovský stav, keramika, kamna a mnoho dalších exponátů, které pocházejí z celé České a Slovenské republiky a představují každodenní život na venkově v období od 17. do 20. století.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Zdroj foto: Hrad Červený Újezd

 

Zvláště v jarních a letních měsících stojí za to navštívit přilehlou zahradu, kde roste mnoho vzácných květin a dřevin. Při procházce si můžete prohlédnout skanzen, repliku větrného mlýna, sušárnu chmele, zvonici, vinné sklepy a mnoho dalšího. Většina staveb má zpřístupněný interiér. Užijte si cestu do historie a zpět při výletu na Hrad Červený Újezd. 

Dobrá krmě v Krčmě i oslava narozenin či svatba

Na hradě nechybí ani příjemná, dobově zařízená restaurace s názvem Krčma, která nabízí výběr pokrmů především české kuchyně. Plánujete rodinné setkání, oslavu narozenin nebo svatbu? Uspořádejte ji na hradě v Červeném Újezdě. Pro menší společnost jsou k dispozici salonky, bude-li vás více, můžete si pronajmout celý hrad.

Zdroj foto: Hrad Červený Újezd

 

Kde se hrad Červený Újezd nachází?

Kraj: Středočeský
Okres: Praha-západ
Obec: Červený Újezd

Hrad během roku ožívá tematicky zaměřenými akcemi, při kterých uvidíte ukázky tradičních řemesel, šermířská, taneční, hudební či divadelní vystoupení. Muzeum (není bezbariérové) je přístupné celoročně v sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin, prohlídka trvá přibližně 50 minut.
Aktuální informace o otevírací době, vstupném a akcích najdete na internetových stránkách hrad-cervenyujezd.cz.

Zdroj foto: Hrad Červený Újezd

 

Informace a kontakt

Za poskytnuté fotografie děkujeme správě hradu Červený Újezd.

Hrad Červený Újezd
U Větráku 280
Červený Újezd
273 51 Unhošť

tel.: +420 602 347 887
e-mail: info@hrad-cervenyujezd.cz
www.hrad-cervenyujezd.cz

Tip na fajn výlet v okolí

Objevte Kladenský zámek a v něm kouzelný svět Krtečka a díla jeho autora. Pozoruhodný zámek s romantickou zahradou však nabízí ještě více, zajímavé aktuální výstavy a muzejní expozice.