Tragický den u hasičů. Mladý kolega, otec od rodiny zemřel na cestě k požáru

Při nehodě zemřel pprap. Zdeněk Hejduk. Foto: HZS SCK

KOLÍN –  Za posledních deset let v České republice přišlo o život během záchranných zásahů šest dobrovolných a čtyři profesionální hasiči. Minulou středu, bohužel, přišel ten smutný čas říct sbohem dalšímu.

Kolínští hasiči vyrazili krátce před jedenáctou večer, aby uhasili požár rodinného domu v Krakovanech. Ale jejich cesta skončila záhy. Řidič s cisternou naplněnou vodou havaroval. Nejprve narazil do semaforu, pak do rodinného domu. Nárazem se utrhlo pravé přední kolo a cisterna skončila převrácená na boku. Uvnitř zůstala uvězněná celá posádka vozu.

Řidič vozu se zranil velmi vážně. Další dva hasiči lehce. Třetí kolega Zdeněk Hejduk – podlehl svému zranění na místě.

Zdeněk Hejduk byl členem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje od května 2016. Vždy připravený pomoci, vždy s úsměvem na tváři. „Férový chlap, kterého musel mít každý pro jeho vstřícnost a milou povahu rád,“ vzpomínají se smutkem v duši kolegové.

„Denně zasahujeme u desítek nebezpečných událostí a bereme to jako samozřejmost,“ řekl generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, Vladimír Vlček. „I přesto je to pro nás všechny velká rána. Všem kolegům, a především pak rodině, vyjadřuji upřímnou soustrast.“

„Jsou věci a situace v životě každého z nás, na které se připravit jen tak nelze, dodal náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro IZS a operační řízení, Miloš Hladík. „Ztráta jednoho z nás je pro každého příslušníka sboru bolestivá. Čest jeho památce!“

Kriminalisté z Kolína se nyní zabývají příčinami a okolnostmi tragické havárie. Vyšetřování se pravděpodobně protáhne.