Další svátek veteránů. V sobotu se projedou Slánskem

KLADNO – Každý, kdo má rád historickou techniku s vůní benzinu, bude ve Slaném v sobotu vítán. Klub historických vozidel Slaný tu pořádá XIV. novodobý ročník soutěže veteránů Slánský okruh.

Do roku 1983

Letošní okruh je určený majitelům automobilů a motocyklů vyrobených do roku 1983. Registrace vozidel na Masarykově náměstí proběhne mezi 8-10 hodinou. Pak si můžete stroje prohlédnout.

Trasa závodu

V poledne je na programu start s průjezdem po pěší zóně – Londě. Závodníci potom v libovolném pořadí projedou obcemi Zichovec, Malíkovice, Jedomělice, Pozdeň, Třebíz a Smečno.

Bez army

Z důvodu omezeného prostoru v centru města – není soutěž určená pro vozidla army. I když v několika minulých ročnících měly na Slánském okruhu velký úspěch, jak uvádějí pořadatelé, velké kolosy se na náměstí nevejdou.

Startovné

Se svým veteránem do Slaného přijet můžete i jen tak, pozdravit s kamarády, startovné zaplatíte, jen pokud budete chtít jet vlastní soutěž ve 12 hodin. Vystavení vozidla bylo a je zdarma. Startovné pro Slánský okruh je také stále stejné – 250 korun za vozidlo.