Nelegální sprejeři: Noční můra obyvatel Bystřice a Všetaty!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Když se venku rozhostí tma, začíná jejich eldorado. Vybírají si naše stěny, mosty a vlaky jako plátna pro své „umění“. Řeč je o nelegálních sprejerech.

Zdi v Bystřici a ve Všetatech

V polovině července se staly Bystřice a Všetaty nejnovějším cílem jednoho z těchto „umělců“. Mezi 16. a 17. červencem posprejoval zeď židovského hřbitova a zeď rodinného domu v Bystřici. Ale to nebylo všechno. Ve Všetatech se našly čtyři další posprejované objekty. Jako „podpis“ nechal na všech místech nápisy WEED a SKUNK.

Nápisy WEED a SKUNK jsou anglické termíny obsahově spojené s marihuanou. V kontextu sprejového graffiti mohou poukazovat na tuto subkulturu. Graffiti často slouží jako forma vyjádření a značení teritoria.

Vlaky opět ve Všetatech

Neratovičtí policisté se od 18. července zabývají dalším případem nelegálního sprejerství, tentokrát na odstavené vlakové soupravě ve Všetatech. Není to poprvé, podobný případ řešili policisté už v březnu. Neznámý „umělec“ opět nanesl několikametrové nápisy WIGE a TIMES na vlak, což způsobilo škodu na majetku v hodnotě 30 tisíc Kč.

Odpovědnost za vandalství

Ačkoli to může někomu připadat jako neškodné kreslení, realita je, že autoři mohou za své „dílo“ skončit až rok za mřížemi. Trestní řízení za poškození cizí věci už bylo zahájené.

Foto: Policie ČR