I v srpnu můžete s dětmi přijít na dopravní hřiště

Ilustrační foto

BENEŠOV – Do konce prázdnin přivítá Dětské dopravní hřiště Na Sladovce malé cyklisty ještě čtyřikrát. I vy můžete s dětmi přijít a strávit zde hodinu plnou zábavy, ale i užitečných informací.

Na Dětské dopravní hřiště Na Sladovce mohou děti o prázdninách zavítat ještě čtyřikrát. Dopravní výchova pod vedením zkušené lektorky z Městské policie Benešov zde bude probíhat 26. července a 2., 9. a 23. srpna vždy od 17 do 18 hodin. Dopravní výchova je určena především dětem z řad staršího školního věku, přijít ale mohou i ty mladší. Důležité je, aby uměly jezdit na kole.

„Na všechny čeká hodina plná zábavy, ale i užitečných informací. Společně s lektorkou si oživí základní pravidla jízdy po dopravním hřišti, řeknou si něco o povinné výbavě jízdního kola, nebo například to, jak má vypadat správně nasazená cyklistická přilba. Nabyté vědomosti si poté ověří během praktické jízdy po hřišti,“ říká Eva Stulíková z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví v Benešově.

Výhodou bude, když si děti přivezou vlastní jízdní kolo a ochranné pomůcky. Pokud ale kolo nebo přilbu nemají, mohou si je na místě bezplatně zapůjčit. Lekce pro veřejnost jsou zdarma a na termíny se nemusíte objednávat, stačí přijít!

Foto: Město Benešov