Nový svět pro vaše čtyřnohé přátele: Mělník zvažuje psí hřiště!

Ilustrační foto: unsplash

MĚLNÍK – Psí hřiště se stávají stále oblíbenějšími. Stále jich ale není mnoho, hlavně ve větších městech často naráží na nedostatek prostoru.

Také pejskaři v Mělníku by nové místo na svobodnou zábavu se svými mazlíky bez náhubků a vodítek, uvítali. Možná se začíná blýskat na časy.

Psí hřiště

Radní totiž zvažují zřízení ohraničeného psího hřiště. Podle některých by ho město mohlo postavit svépomocí. Příprava je ale teprve na samém počátku a zjišťují se možnosti.

Ve Středočeském kraji je aktuálně 19 lokalit napříč 8 okresy, kde mohou psi volně pobíhat bez vodítka a náhubku. Okres Mělník disponuje jedním výběhem pro psy v Neratovicích a žádným psím hřištěm. Přístupný prostor pro hry a aktivity se psy na Mělníku dosud není.

Mělník má silnou pejskařskou komunitu. Je zde sice několik soukromých kynologických cvičišť, ale ta nejsou veřejně přístupná.

Vhodné místo

Lokalitou pro hřiště by se podle jednoho z radních mohl stát park Na Polabí nebo prostor u sportovní haly. Tyto lokality nejsou tak frekventované, což je ideální pro psí hřiště.

Psí hřiště je veřejný prostor navržený speciálně pro psy a jejich majitele. Má bezpečné ohraničení a různé prvky pro hru a cvičení, jako jsou tunely, slalomové dráhy a nízké dřevěné lávky. Kromě toho může obsahovat klidové zóny s chodníčky a bylinkovými záhony pro zaměstnání psího čichu.

Vstřícný krok

Od měst, která psí hřiště zřizují, je to vůči pejskařům vstřícný krok. Na druhé straně i ke kritikům psích exkrementů na ulicích. Perzekuce není samospásná.