Vážná nehoda na Kolínsku! Na místo letěl vrtulník

Foto: HZS Středočeského kraje

BYLANY – Nedaleko Bylan na hlavním tahu mezi Prahou a Kolínem se srazily dva osobní automobily, dodávka a motocykl. Zranilo se celkem šest osob, řidiče motorky do nemocnice transportoval vrtulník.

Včera krátce před polednem přijala tísňová linka informaci o dopravní nehodě nedaleko Bylan. Po příjezdu prvních složek integrovaného záchranného systému byly dvě osoby stále zaklíněné v dodávce. Všichni ostatní se nacházeli již mimo svá vozidla.

„Obě zaklíněné osoby musely jednotky hasičů z kabiny vozu zachránit pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Poté je předaly do péče zdravotnické záchranné službě,“ informovala tisková mluvčí hasičů Veronika Švorcová Mocová. Pacienty z jednoho osobního auta, dodávky a spolujezdkyni z motocyklu zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice pozemní cestou. Vážně zraněný řidič motorky musel být do nemocnice transportován letecky. Jeden řidič osobního automobilu byl ponechán na místě.

Hasiči zajistili všechna vozidla proti vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Pak asistovali policii při vyšetřování, ke kterému využili i dron. Po celou dobu zásahu byla silnice uzavřená a policie odkláněla dopravu po vedlejších silnicích. Provoz byl obnoven krátce po půl třetí odpoledne.