Opilý sedl za volant a naboural. Do nemocnice ho transportoval vrtulník

Foto: HZS Středočeského kraje

JINCE – U obce Jince na Příbramsku havarovala dodávka do stromu. Řidiče, který nadýchal bezmála dvě promile, do nemocnice musel transportovat vrtulník.

Včera krátce po osmé hodině večerní vyjížděly jednotky integrovaného záchranného systému k dopravní nehodě u obce Jince. „Při projíždění pravotočivé zatáčky řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel mimo vozovku a havaroval do stromu. Policisté provedli orientační dechovou zkoušku, kdy řidič nadýchal bezmála dvě promile,“ sdělila policejní tisková mluvčí Vlasta Suchánková. 

„Řidič zůstal v kabině zaklíněný, ale byl při vědomí. Hasiči muže vyprostili a předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ informoval tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. „Pacienta se středně těžkým zraněním transportovala letecká záchranná služba do pražského Motola,“ doplnil informaci tiskový mluvčí zdravotnické záchranné služby Marek Hylebrant. 

Hasiči poté zajistili vozidlo proti vzniku požáru a zasypaly uniklé provozní kapaliny. Navijákem pak přitáhli vrak vozu k silnici, kde pomohli s jeho naložením na odtahovou službu. Zásah byl ukončen chvíli po dvaadvacáté hodině.