Příběh ducha, který prý sídlil mezi hračkami – nebylo to náhodou

Ilustrační obrázek. Zdroj: www.pixnio.com

Mezi některými lidmi je rozšířené přesvědčení, že snad duchové obývají pouze staré hrady a tajemné domy. Ale není tomu tak.

Naštvaný duch?

Moderní supermarket s hračkami v Sunnyvale v Kalifornii stojí na pozemku, kde se v 19. století nacházel ranč a jablkový sad. Dochází zde k poltergeistovským aktivitám? Místní jsou přesvědčení, že ano, a že to vše souvisí s bývalým majitelem jménem John Murphy. Zřejmě se mu nelíbilo pozdější využití jeho někdejšího majetku.

Zaměstnanci totiž nacházeli každé ráno zboží rozházené po podlaze či vystavené v jiných regálech, ti citlivější slyšeli prý hlas volající jejich jméno – a tak z tohoto zaměstnání často odcházeli. Nakonec to byla skutečnost, že přízrak útočil na zaměstnankyně na dámských toaletách, která způsobila, že se v roce 1978 o případ začala zajímat veřejnost i místní tisk.

Pokus

Místní novinářka Antoinette Mayová a médium Sylvia Brownová se rozhodly spolu s fotografem a několika lovci duchů strávit noc v obchodě. V noci začala Sylvia pociťovat přítomnost nějakého muže, který se k nim blížil. Byl údajně vysoký a ruce měl v kapsách. Uvedl dokonce své jméno – Johnny Johnson. Také ji varoval, že se namočí, jestliže zůstane tam, kde je – později vyšlo najevo, že na místě, kde seděla, byla kdysi studna.

Nešťastný Johnny

Ale dokázali se domluvit a Sylvia z něj vytáhla jeho příběh. V polovině 19. století přišel do Kalifornie z Pensylvánie, kde působil jako kazatel. Avšak po zánětu mozkových blan se začal chovat jinak, což mu zde vyneslo přezdívku „Bláznivý Johnny“.

Johnny pracoval na ranči Johna Murphyho. Vzpomínal na svou lásku Elizabeth, která ho nechala a provdala se za právníka. Zemřel při sekání dřeva, kdy se zranil a vykrvácel – v té době mu bylo osmdesát let.

Konec dobrý

A skutečně infračervené fotografie, které byly na místě pořízeny, ukazují v uličkách obchodu postavu muže. Takováto publicita ale obchodu neuškodila – naopak. Neodradila zákazníky a co víc – zaměstnanci se přestali obávat, vždyť šlo o ducha, který ve skutečnosti nikomu nechtěl ublížit.