Výluka v Úvalech na trati Praha – Kolín způsobila až půlhodinové zpoždění!

Ilustrační foto

KOLÍN – První školní den začala dvoudenní výluka ve stanici Úvaly, na hlavní koridorové trati mezi Prahou a Kolínem  Zpoždění většiny vlaků a zrušení více než dvaceti spojů cestující rozhodně nepotěšilo. Potrvá ještě zítra od 7:00 do 19:00 hodin.

V pondělí se práce v Úvalech zaměřily na hlavní přejezd. Podle Správy železnic probíhá většina výluk v tomto úseku kvůli vytíženosti trati v noci. Některé práce ale v noci není možné provádět kvůli hlukovým limitům. Podobně rozsáhlá cyklická údržba probíhá zhruba jednou za 7 let a není možné ji provést bez narušení kapacity dráhy.

Omezení vlakových linek

Výluka významně ovlivňuje několik vlakových linek na trati Praha – Kolín. Vynutila si následující změny v jízdním řádu a způsobuje zpoždění až 30 minut

Rychlíky linky R10 Krakonoš / Hradečan (Praha – Hradec Králové / Trutnov): vlaky této linky vedou odklonem v úseku Praha hl. n. – Nymburk hl. n. Nezastavují ve stanici Praha-Libeň, ale ve stanici Praha-Vysočany.

Spěšné vlaky linky R41 Vrchlice (Praha – Kutná Hora a zpět) jsou zrušeny.

Osobní vlaky linky S7 (Beroun – Praha – Český Brod a zpět): v úseku Praha-Běchovice – Český Brod a zpět jsou zrušeny.

Osobní vlaky linky S1 (Praha – Kolín a zpět): u vybraných spojů této linky je nutný přestup do jiné soupravy ve stanici Velim.

Aktuální informace

U vlaků jedoucích na trati Praha – Kolín mohou vznikat zpoždění po průjezdu stanicí Úvaly až 20–30 minut. Správa železnic doporučuje pravidelně sledovat aktualizace a informace o stavu provozu na webových stránkách  nebo v mobilní aplikaci „Můj vlak“.