Pondělní havárie na D1: Řidič nákladní soupravy ztratil kontrolu nad vozidlem

Foto: HZS SCK

PRAHA-VÝCHOD – Provoz na dálnici D1 u exitu na Všechromy 11. září 2023 odpoledne částečně omezila nehoda. Na 15. kilometru došlo k havárii soupravy převážející osobní automobily.

Nákladní auto se dostalo do svahu mimo vozovku, vlek s jedním osobním autem se převrátil na bok v odstavném pruhu. Další vozidlo se převrátilo na střechu o pár desítek metrů dál a zasahovalo z odstavného do pravého jízdního pruhu.

Zraněného řidiče soupravy si převzala zdravotnická záchranná služby k ošetření. Podle mediální poradce HZS Středočeského kraje Ladislava Holomčíka se nejednalo o srážku s jiným dopravním prostředkem. Řidič soupravy ztratil kontrolu nad vozidlem.

Profesionální jednotka z hasičské stanice Říčany spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Mnichovice a Senohraby odstranili osobní auto, které zasahovalo do jízdního pruhu, a obrátili ho na kola. Poté zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Odtah vozidel zajistila specializovaná firma. Po úklidu povrchu dálnice si místo události převzala Policie ČR.

Celý zásah trval asi hodinu.

Foto: HZS SCK