Na střeše kutnohorského domu seděla kočka, hrdá, samostatná a ztracená

Foto: HZS SCK

KUTNÁ HORA – Kočky jsou známé průzkumnice. Sotva otevřou oči, nakrmí bříško, ovládne je znovu a znovu nekonečná touha po poznání. Vydávají se na průzkum svého okolí, nepřehlédnou žádné zákoutí, pootevřené okno či dveře, ani tu nejmenší škvíru.

Ale občas i kočičí dobrodružství doprovází riziko. Mohou uvést nejen sebe, ale i své páničky do nebezpečných situací. Například když objeví lákavou cestu na střechu.

Podobně se dostala do potíží jedna kutnohorská krasavice. Výstup na střechu pro ni nebyl problémem, ale na návrat dolů si netroufla. Strach ji svíral, a tak z výšky vysílala jen stísněné mňau.

Když ji majitelé objevili, ihned zavolali hasiče. Byli rozumní, protože nezvolili riskantní samozáchranu. Nejeden zoufalý zachránce spadl, zatímco kočka nakonec s grácií sobě vlastní slezla sama.

Přivolaní hasiči z centrální hasičské stanice Kutná Hora ji bezpečně, s využitím výškové techniky, dostali zpět na zem a předali ji do náručí vděčného majitele.

Určitě se vyplatí, dbát na bezpečnost našich kočičích dobrodruhů, poskytnout jim prostředí, kde mohou objevovat svět bez rizika.