Co vás čeká a nemine na středočeských kolejích od října do prosince?

Ilustrační foto

STŘEDOČESKÝ KRAJ – I když nám přináší dočasné nepříjemnosti, jsou výluky na železnici nezbytné pro údržbu a modernizaci tratí. Zajišťují bezpečný a efektivní provoz vlaků. Myslete na ně jako na nutnou lékařskou prohlídku. Může být krátkodobě nepříjemná, ale klíčová pro dlouhodobé zdraví.

Uvedený přehled zahrnuje výluky delší než 1 týden. Přesné termíny se mohou od plánů odchýlit. Ať už důvodu nepříznivého počasí, dodavatelských vztahů nebo aktuálního stavu techniky, může dojít k drobným posunům nebo změnám.

Trať 061 Nymburk – Jičín, celá trať

V období 2. – 20. října postihne výluka celou trať.  Všechny vlaky v tomto období nahradí autobusová doprava podle zveřejněného výlukového jízdního řádu.
Trať 110 Kralupy nad Vltavou – Louny, úsek Slaný – Zlonice

V období 13. – 26. listopadu bude výluka v úseku Slaný – Zlonice. Všechny vlaky nahradí autobusová dopravou podle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Trať 120 Praha – Rakovník, úsek Kladno – Rakovník

V období 21. října – 15. listopadu bude výluka v úseku Kladno – Rakovník. Všechny vlaky v daném období a úseku nahradí autobusová doprava dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Trať 210 Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany / Dobříš, úseky Praha-Zbraslav – Vrané nad Vltavou, Vrané nad Vltavou – Dobříš a Vrané nad Vltavou – Týnec nad Sázavou

V období 2. října – 10. listopadu bude výluka v úsecích Praha-Zbraslav – Vrané nad Vltavou, Vrané nad Vltavou – Dobříš a Vrané nad Vltavou – Týnec nad Sázavou. Všechny vlaky v daném období a úsecích budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Trať 236 Čáslav – Třemošnice, celá trať

V období 1. – 28. října bude výluka v celé trati. Všechny vlaky v tomto období budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.