Hlídka policistů zachránila z hořícího bytu v Dobřichovicích pět osob a uhasila i požár

Hlídka, které patří velký obdiv: ppraporčíci Michal Karmazín a Miroslav Török. Foto: Policie ČR

PRAHA-ZÁPAD – Skvěle sehrané dvojici policistů se podařilo před příjezdem záchranářů a hasičů vyvést všechny osoby z hořícího bytu a kompletně uhasit požár.

Počátkem září před osmnáctou hodinou přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení o požáru v bytovém domě v Dobřichovicích. Na místo vyslal i policisty z oddělení hlídkové služby.

Ti se ocitli u požáru jako první, už za 5 minut od nahlášení. Na nic nečekali a okamžitě se vydali k hořícímu bytu. Na bouchání na dveře však nikdo nereagoval. Rozhodli se proto vrazit do bytu silou.

Byt byl hustě zakouřený. Nejdřív objevili ženu, kterou ihned odvedli do bezpečí. Po návratu si pak rozdělili úkoly. Jeden otevřel domovní požární hydrant a začal požár hasit. Kolega dál prohledával všechny místnosti. Nalezl tu ještě další čtyři osoby, z toho 3 děti. Ihned je doprovodil ven do bezpečí a předal zdravotníkům. Všichni nakonec skončili kvůli nadýchání zplodin v péči lékařů.

Oběma policistům, jmenovitě ppraporčíkům Michalu Karmazínovi a Miroslavu Törökovi, patří velký obdiv. Jejich rychlý a profesionální zásah zabránil vzniku velké tragédie.