Country Radio začne od října vysílat z vysílače Liblice u Českého Brodu!

Výrazná dominanta Středočeského kraje se dočká nového využití. Foto: Creative Commons / CC BY-SA 4.0

KOLÍN – Z vysílače v Liblicích u Českého Brodu znovu poběží rozhlasové vysílání. Je to dobrá zpráva především pro posluchače country hudby. Zanedlouho budou mít možnost poslouchat své oblíbené pořady v lepší kvalitě a s větším pokrytím.

Od 1. října zde České Radiokomunikace (CRA) zahájí vysílání Country Radia na střední vlně 639 kHz.

Country Radio

Country Radio je česká rozhlasová stanice, která se zaměřuje na country hudbu. V současnosti vysílá na několika digitálních platformách, včetně DAB+ a internetu. Vysílač v Liblicích jí umožní dosáhnout většího pokrytí a oslovit tak širší publikum. Výrazná dominanta Středočeského kraje se tak zhruba po roce a půl dočká nového využití.

Technické parametry

Vysílací anténou bude současná dvojice anténních stožárů o výšce 355 m. Výkon vysílače bude 100 kW. To umožní dosáhnout pokrytí až 90 % území České republiky.

Český rozhlas

Původní vysílání Českého rozhlasu z vysílače Liblice na středních vlnách skončilo na konci roku 2021. Důvodem byl přechod na digitální vysílání DAB+.

Vysílač Liblice byl postaven v roce 1959 a byl prvním vysílačem v Československu, který využíval střední vlny. V minulosti z něj vysílaly různé rozhlasové stanice, včetně Československého rozhlasu, Rádiožurnálu a Hitrádia.