Nejvíce se v září bouralo na Mladoboleslavsku, nejméně na Kutnohorsku!

K dopravní nehodě motocyklu a osobního automobilu došlo také 18. 9. v obci Milín. Foto: HZS SCK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Čísla, která varují. V září zemřelo při dopravních nehodách na středočeských silnicích devět lidí. Od začátku roku jde už o 56 obětí. Nepěkná data vyplývají z předběžných statistik dopravní policie.

Příčiny se opakují

Celkem se během září stalo 1129 nehod, o 56 více než loni. Při nehodách se 25 lidí těžce zranilo, 283 lehce. Celková škoda dosáhla na 99,36 milionu korun. Příčinou nehod bylo především nepřizpůsobení jízdy okolnostem. Druhým nejčastějším důvodem byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo pátek 8. září, celkem 58.
Nejčastěji se bouralo na Mladoboleslavsku. Policisté tam vyjížděli k 99 nehodám, při nichž přišel jeden člověk o život. V počtu nehod následuje Příbramsko a Rakovnicko. Nejméně naopak řidiči bourali na Kutnohorsku, kde došlo k 49 kolizím a nikdo při nich nezemřel.

Tragické zářijové nehody

Na Benešovsku a Kladensku policisté evidují dvě oběti. Tragicky skončila například nehoda na silnici I/7 u Slaného na Kladensku. 7. září při ní zemřel řidič osobního vozu po srážce s nákladním autem. Spolujezdkyně podlehla vážným zraněním při převozu do nemocnice.
Další vážná nehoda se stala 12. září mezi obcemi Přišimasy a Škvorec u Prahy. Zemřel při ní řidič osobního auta, který s vozem skončil v poli.

Smrtící pro motorkáře

Ve čtvrtek 14. září došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklem v katastru obce Sendražice na Kolínsku. Řidič osobního vozidla s přívěsným vozíkem při odbočování vlevo na polní cestu nedal přednost protijedoucímu 22letému muži na motocyklu Suzuki. Došlo ke střetu. Zranění motocyklisty bylo smrtelné.

Nejtragičtějším dnem se Ve Středočeském kraji stalo minulé úterý 26. září. Při dopravní nehodě tu zemřeli dva motorkáři. Jeden po nárazu do návěsu nákladní soupravy na dálnici D1 u Prahy, druhý motocyklista nezvládl řízení u Chářovic na Benešovsku. Předjížděl autobus stojící v zastávce a vjel do oplocení. Zranění na místě podlehl.

Mezi oběťmi zářijových nehod byli nejpočetněji zastoupeni motorkáři celorepublikově. Zemřelo jich 14, což je o deset více než loni.