Provoz vlaků mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou zastavily popadané stromy

Ilustrační foto: Správa železnic

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Silný vítr a popadané stromy poškodily trakční vedení koridoru mezi Libčicemi a Kralupy nad Vltavou.

Provoz bude podle odhadu ČD zastavený zhruba do 16 hodin. Poté se obnoví po jedné koleji. Do večera by už vlaky měly jezdit po dvou kolejích. Náhradní doprava je zavedena mezi Prahou a Kralupy.

Za osobní vlaky jezdí náhradní autobusy v úseku Libčice – Kralupy, za rychlíky Praha – Kralupy. Autobusy a vlaky na sebe nenavazují
Rychlíky končí a začínají v Kralupech nad Vltavou, vlaky do Berlína pojedou odklonem přes Lysou nad Labem. V úseku Praha Masarykovo n. – Libčice nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem jezdí vlaky podle platných jízdních řádů.

Zastávku Dolany nad Vltavou autobusy náhradní dopravy neobsluhují.

Cestujícím do stanic a zastávek za Libčice nad Vltavou se doporučuje odložit cesty až po 16. hodině. Náhradní dopravu zajišťuje sice celkem více než 10 autobusů, jejich kapacita je ale oproti vlakům omezená.

Cestujícím Správa železnic doporučuje sledovat aktuální informace na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak.

 

  • Osobní vlaky linky S4 jezdí v úseku Praha Masarykovo nádraží – Libčice nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem. v úseku Libčice nad Vltavou – Kralupy nad Vltavou se zavedla náhradní autobusová doprava kyvadlově. Autobusy a vlaky na sebe nenavazují
  • Dálkové spoje linky R15 a R20 – rychlíky Labe a Krušnohor, začínají a končí ve stanici Kralupy nad Vltavou. V úseku Kralupy nad Vltavou – Praha jezdí kyvadlově náhradní autobusy, autobusy a vlaky na sebe nenavazují. Náhradní autobusy odjíždějí od stanice Praha Holešovice a Kralupy nad Vltavou. Do stanice Praha Holešovice lze použít metro linku C.
  • Mezistátní vlaky linky Ex5 Berliner se odklonily přes Lysou nad Labem a Litoměřice. Očekávejte zdržení v délce jedna až dvě hodiny.