Dvě tragédie ve stejný den na stejné středočeské trati. Zemřela žena a cyklista

Ilustrační foto

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Nedaleko obce Lhota srazil v sobotu odpoledne osobní vlak ženu. Na místě podlehla těžkým zraněním. Jen o pár hodin později došlo k další smrtelné nehodě, kdy vlak srazil cyklistu.

Seděla v kolejišti

K večeru, kolem půl šesté srazil pětačtyřicetiletou ženu sedící v kolejišti osobní vlak jedoucí z Ústí nad Labem do Lysé nad Labem. Těžkým zraněním ihned podlehla. Na místě zasahovali kromě záchranářů také hasiči.
České dráhy nasadily místo vlaků náhradní autobusovou dopravu ve vyloučeném úseku mezi stanicemi Všetaty – Lysá nad Labem. Omezení trvalo až do 21:30.

Vjel na přejezd

Sotva byl provoz spuštěn, stala se kolem půl desáté večer další nehoda. Mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví srazil nákladní vlak u Otradovic devětašedesátiletého cyklistu, který vjel na přejezd i přes červenou světelnou akustickou signalizaci a spuštěné závory. Muž na místě zemřel. Alkohol u strojvedoucího vyloučila dechová zkouška, u cyklisty bude eventuální přítomnost alkoholu nebo jiných omamných látek známá až po pitvě. Ať už tak, nebo tak, vjet na přejezd, když signály věští příjezd vlaku, je sebevražedné.

Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na trati zastaven.