Pozor! Policisté na Kutnohorsku se opět zaměří na nekázeň řidičů!

Ilustrační foto: unsplash

KUTNÁ HORA – Policisté se v minulém týdnu u řidičů zaměřili na věnování se řízení vozidla. Zejména na to, jak řidiči respektují zákaz mobilů za jízdy.

Na Kutnohorsku proběhla další dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojili jak dopravní policisté, tak hlídky pořádkové policie. Jejich snahou je snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a ovlivnit nekázeň některých účastníků silničního provozu.

Mobil za jízdy?

Kontroly se zaměřily na věnování se řízení vozidla, zejména zákaz držení mobilů za jízdy a dodržování stanovené rychlosti. Dále na respektování dopravního značení, na jízdu v jízdních pruzích, používání bezpečnostních pásů a na dodržování povinností při předjíždění.

Nejčastější přestupek

Policisté zkontrolovali 224 vozidel, motocyklů, ale i cyklistů. Celkem zjistili 24 přestupků. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a nevyhovující technický stav vozidla. v Jednom případě řídil řidič pod vlivem alkoholických nápojů.

V další dnech

Jak policisté avizují, proběhnou v následujících dnech další dopravní akce. Zejména na problémových nehodových úsecích či na místech, kde opakovaně porušují řidiči své povinnosti, a tím ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu.