Na dlouhých šest hodin uzavřela srážka náklaďáku a dvou osobních aut silnici I/3

Foto: HZS SCK

BENEŠOV – K nehodě na silnici I/3 u Bystřice na Benešovsku došlo ještě za tmy v 6 hodin ráno. Vzápětí k ní vyjeli všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Příčiny

Podle prvotního šetření policisté zjistili, že 48letý řidič kamionu jel po silnici I/3 ve směru na Tábor. Z vedlejší komunikace na silnici I/3 najížděla 22letá řidička osobního vozidla Škoda Fabia, která odbočovala na směr na Prahu, ale nedala přednost řidiči nákladního vozidla. Následoval střet. K nehodě se připojil ještě dvaatřicetiletý  řidič s vozidlem Škoda Felicia.

Přesné okolnosti a míru zavinění všech účastníků dopravní nehody ukáže ale až další šetření benešovských policistů. Jisté už je, že ani jeden z řidičů nebyl, jak ukázal test, pod vlivem alkoholu.

Následky

Řidič nákladního vozidla byl se zraněním dolní končetiny převezen do benešovské nemocnice. Pro řidičku jednoho z osobních aut žádal lékař o pomoc leteckou službu na transport do motolské nemocnice. Vrtulník ale kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám nemohl vzlétnout, zraněná tak putovala do nemocnice pozemní cestou. Řidič a osádka osobního vozidla Škoda Felicia vyvázli z nehody bez zranění.

Uzavírka a kolony

Nákladní vůz náraz odmrštil přes svodidla k železnici, na trati se proto jezdilo sníženou rychlostí za současného houkání. Silnice 1/3, hlavní tah mezi Prahou a Táborem, se v místě nehodě zcela uzavřela. Policie odkláněla veškerou dopravu na objízdnou trasu přes obec Nesvačily, kde se obousměrně tvořily pomalu se pohybující dlouhé kolony.

Hasiči

Po došetření nehody začali hasiči vyprošťovat nákladní automobil. Nejprve však museli rozebrat a odřezat část poškozených svodidel. Četa silničářů zároveň zasypávala sorbentem uniklé kapaliny. Vlastní vyprošťovací práce proběhly za pomocí těžké techniky. V pravé poledne byla konečně všechna havarovaná vozidla pryč a silničáři dokončili úklid vozovky. Policie pak obnovila provoz.

Ještě za tmy, hned po nehodě

Foto: HZS SCK