Tragická nehoda tří dodávek uzavřela v pondělí obchvat Kolína!

Foto z místa nehody: HZS SCK

KOLÍN – V pondělí 23. října krátce před půl desátou došlo na 86. kilometru  silnice I/38 k vážné dopravní nehodě tří dodávkových vozidel. Na místě zasahovaly složky IZS. Pro těžce zraněné vzlétly i dva vrtulníky.

Na jižním obchvatu města na úrovni obce Polepy se čelně střetly tří dodávkové automobily. Ve dvou z nich zůstaly zaklíněné osoby.  Obě vyprostili hasiči pomocí hydraulického zařízení a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Ačkoliv zdravotníci ihned zahájili resuscitaci, jedna osoba nepřežila a druhá utrpěla těžká zranění.

Na místě nehody se nacházeli ještě další dva zranění, kteří utrpěli těžké poranění hlavy a mozku, zlomeniny horních končetin. Těžce zraněné osoby po stabilizaci základních životních funkcí transportovali záchranáři do nemocnic vrtulníky.

Podle prvotního šetření došlo k nehodě tak, že řidič jedné dodávky jedoucí od Kutné Hory na Prahu z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a narazil do boku jiné dodávky. Následně pak ještě čelně do další.

Nehodu s tragickým koncem si převzali kolínští kriminalisté, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu a budou se zabývat veškerými okolnostmi a přesnou příčinou nehody.

Silnice byla obousměrně uzavřená  od půl desáté dopoledne do 14 hodin.

Foto: HZS SCK