Smrtelná nehoda na D5: Řidič osobního vozu padl za oběť kruté hře osudu!

Foto: Policie ČR

BEROUN – Ve čtvrtek ráno došlo k tragickému střetu dodávky a osobního automobilu na dálnici D5 u Berouna směrem na Prahu. Při nehodě zemřel souhrou nešťastných nehod řidič osobního vozu. Nehoda, při níž se spojily nešťastné okolnosti připomínající film Nezvratný osud, ochromila hlavní dopravní tepnu.

K srážce obou vozidel došlo přibližně před čtvrtou ráno na 14,5 km dálnice D5 ve směru na Prahu. Tragédii předcházel náraz řidiče osobního vozu do středových svodidel, po kterém se vozidlo ocitlo v protisměru. Po nárazu řidič na moment opustil vozidlo, aby se do něj vzápětí vrátil. Když byl uvnitř, narazila do něj dodávka. Náraz vymrštil řidiče z auta na dálnici, kde ho přejel zatím nezjištěný řidič kamionu.

Takovou souhru nešťastných náhod by snad nevymyslel ani scenárista akčního filmu. Je dost možné, že řidič byl v šoku, nejprve instinktivně utekl z auta, pak se vrátil pro trojúhelník a vestu, aby zabránil dalším nehodám. Či chtěl jen mobilem přivolat k nehodě policii. Bohužel na nic takového již neměl čas.

Hledají se svědci

Kriminalisté nařídili u zemřelého soudní pitvu. Budou zjišťovat přesnou příčinu a okolnosti nehody,“ uvedla mluvčí. Policisté také hledají svědky, kteří viděli průběh dopravní nehody. ozývat se mohou na linku 158.

Následkem nehody se vytvořila více než desetikilometrová kolona. Doprava se odklonila na přetížené objízdné trasy. Před 8:00 se provoz obnovil oběma jízdními pruhy, zhruba po dalších dvou hodinách byla doprava na místě už bez omezení. Kolona nákladních aut se postupně rozjížděla několik hodin.