Desetiminutovou resuscitací zachránili policisté z Bělé pod Bezdězem muži život!

Tito policisté bojovali o život zkolabovaného muže. Zdroj: Policie ČR

MLADÁ BOLESLAV – Úterní služba 24. října 2023 se policistům z Obvodního oddělení Bělá pod Bezdězem během několika vteřin změnila v boj o život 45letého muže, který náhle zkolaboval na ulici.

Kolem 17. hodiny na zvonek obvodního oddělení zazvonil udýchaný muž s tím, že na náměstí v Bělé pod Bezdězem zkolaboval muž. Policisté okamžitě běželi na místo. S sebou si vzali medivak a automatizovaný externí defibrilátor AED.

Když přiběhli na místo, muži v bezvědomí již poskytovala první pomoc kolemjdoucí žena. Právě ona na místo přišla s mužem, který běžel k policistům pro pomoc a sama okamžitě započala masáž srdce.

Policista u muže v bezvědomí zkontroloval životní funkce a zjistil zástavu dechu, započal proto s kardiopulmonální resuscitací. Druhý policista mezitím muži připojil přístroj AED. Přístroj po analýze výboj nedoporučil a dal pokyn k pokračování v resuscitaci. Policista proto pokračoval asi dalších 9 minut až do příjezdu ZZS. Po příjezdu se záchranářům povedlo obnovit životní funkce 45letého muže a převezli jej do mladoboleslavské nemocnice.

Lékař zdravotnické záchranné služby na rozloučenou konstatoval, že okamžitou reakcí a započatou resuscitací ze strany kolemjdoucí ženy a následnou nepřetržitou, téměř desetiminutovou, resuscitací ze strany policistů, jsou to oni, co zachránili muži život.

Zachraňující policisté prap. Václav Šejnoha a prap. Radek Sokola. Foto: Policie ČR