V Čelákovicích otevřeli nový parkovací dům. Následovat budou parkovací zóny!

Zdroj: Město Čelákovice

PRAHA-VÝCHOD – Obyvatelům města a okolních obcí usnadňuje od středy dojíždění do Prahy nový třípodlažní parkovací dům P+R u nádraží v Masarykově ulici.

Za kolik?

Do konce roku funguje dům pro 97 aut ve zkušebním režimu zdarma. Ostrý provoz zahájí od ledna se spuštěním nových zón placeného stání ve městě. Celodenní parkování v domě řidiče pak vyjde na 20 korun. Za auto ponechané přes noc zaplatí 100 korun.

Dvě nabíječky

V 1. nadzemním podlaží (přízemí) je 31 kolmých parkovacích míst, včetně 5 míst pro imobilní a 2 míst s možností nabíjet elektromobily. Ve 2. nadzemním podlaží se nachází 32 parkovacích míst a ve 3. nadzemním podlaží 34 parkovacích míst. V přízemí je parkovací automat.

Na provoz dohlíží městský kamerový dohlížecí systém.  Vzniklé problémy řeší jako správce objektu Městská policie Čelákovice, zajišťuje i non stop technickou podporu. Kontakt na telefonním čísle  +420 731 136 156

Parkovací zóny a sazby

Od 1. ledna 2024 město zavede systém parkovacích zón, a to jak smíšených, tak výhradně rezidentních. Celkem se jedná o zhruba 200 vyhrazených parkovacích míst v ulicích Sedláčkově, Kostelní, Masarykově, Palackého, J. Zeyera, Vašátkově, Jiráskově, Petra Jilemnického a Havlíčkově.

Krátkodobé stání  se zpoplatní od pondělí do pátku od 9 do 16 hod. a v sobotu od 9 do 12 hod. Za prvních 30 minut  se zaplatí 5 Kč. Dalších 20 Kč za každou další započatou hodinu. Cíl je jasný, motivovat dojíždějící z města i okolí, aby parkovali především v parkovacím domě.

Rezidenti či živnostníci a podnikatelé se sídlem či provozovnou v dotčené lokalitě budou mít nárok na dlouhodobé parkovací oprávnění. První parkovací karta bude vydávána za 120 Kč na dobu 12 měsíců, parkovací oprávnění pro druhé auto bude za 2 400 Kč a pro každé další za 4 800 Kč.

Rada města Čelákovic schválí příslušná nařízení na své schůzi konané dne 14. listopadu. Informace k parkování budou na webu parkovani.celakovice.cz, který město spustí v průběhu měsíce listopadu.

Stavba vyšla na více než 100 milionů korun, město na investici využije evropskou dotaci, která pokryje 90 procent celkové částky. Provozovatelem nehlídaného Parkovacího domu P+R Čelákovice je město Čelákovice. Úklid, zimní údržbu a sjízdnost a schůdnost komunikací v parkovacím domě dostaly na starost Technické služby, které jsou příspěvkovou organizací města.