Středočeský kraj rozjel kampaň: I ty můžeš být pěstoun!

Zdroj: Kraj Středočeský

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Od ledna má začít platit zákaz umísťovat děti do tří let do zařízení typu Klokánek. Jenže pěstouni „na zavolanou“ nejsou všude dostupní. Pěstouni chybějí i ve Středočeském kraji.

Nedostatek pěstounů

Nyní je ve středočeském regionu 295 dlouhodobých pěstounů bez rodinné vazby k dítěti, jejich počet je ale stále nedostatečný. Chybějí třeba pěstouni, kteří jsou ochotni starat se o sourozenecké skupiny. Kraj proto připravil kampaň, která má povzbudit zájem o pěstounskou péči jako jednu z forem náhradního rodičovství. Kampaň a s ní spojené grafické vizuály budou prezentovány například na sociálních sítích či v prostředcích veřejné dopravy.

„Pěstouni jsou skvělí lidé, kterých si neuvěřitelně vážím. Rozhodli se věnovat svou lásku a péči dětem, které neměly v životě mnoho štěstí. Patří jim za to veliký díky. Potřebujeme ovšem jejich řady stále rozšiřovat, protože i děti s handicapem, děti s jinou barvou kůže, děti věkově starší anebo sourozenecké skupiny by měly mít štěstí vyrůstat v láskyplné zázemí,“ říká hejtmanka Petra Pecková.

Veškeré informace o pěstounství včetně odpovědí na všechny otázky mohou zájemci najít na stránkách budinpestoun.cz, na které odkazují plakáty Středočeského kraje.

Nové centrum pro pěstouny

Středočeský kraj také slavnostně otevřel nové moderní Centrum náhradní rodinné péče. Vzniklo na místě bývalých kanceláří Středočeského inovačního centra. Jsou to tři místnosti, kde bude místo pro setkávání těch, kteří se chtějí stát pěstouny. V jedné místnosti bude také zázemí pro psychologa a součástí je rovněž prostorná dětská herna.

Nové centrum vzniklo i díky spolupráci Středočeského kraje s firmou IKEA, která do nových prostor zdarma poskytla nábytek i ostatní vybavení. První návštěvníci budou moci využít služby v novém Centru již v průběhu příštího týdne.

Ukázky z vizuální kampaně

 

 

Nové moderní Centrum náhradní rodinné péče: Foto: Úřad Středočeského kraje