Čtvrteční požár mělnického sanatoria si vyžádal náročnou evakuaci 20 klientů

Foto: HZS SCK

MĚLNÍK – V mělnickém Sanatoriu pro klienty s Alzheimerovou nemocí v Českolipské ulici začaly ve čtvrtek před desátou dopoledne šlehat z komína plameny a skrz střechu se valit kouř.

Profesionální mělničtí hasiči na místě zjistili, že už hoří střecha okolo komína a ihned zahájili hašení požáru. Pro klienty sanatoria vyjel z hasičské stanice Slaný evakuační autobus.

Požár se mezitím rozšířil i do půdního prostoru a stále se ho nedařilo dostat pod kontrolu. Podle informace Ladislava Holomčíka z Hasičské záchranné služby Středočeského kraje, se na chodbě sanatoria u vstupu se shromáždilo dvacet osob, z toho sedm imobilních. Naštěstí se alespoň nikdo nezranil, ani nenadýchal kouře.

Když dorazil evakuační autobus, hasiči do něj přemístili všech dvacet klientů sanatoria a deset lidí z personálu. Po dohodě se zástupcem mělnické radnice se všichni převezli do nedalekého Centra seniorů Mělník, kam s nimi jeli i dobrovolní hasiči z Cítova a z obce Želízy, aby jim pomohli s přesunem z autobusu. Rodiny klientů mohou kontaktovat ředitelku sanatoria – dr. Pavlíkovou na telefonu: 605 231 918

Hodinu po poledni došlo k likvidaci požáru. Příčinou jeho vzniku je podle předběžných závěrů vyšetřovatelů technická závada. Škoda zřejmě přesáhne milion korun.

Foto: HZS SCK