Výstraha! Od sedmé večer napadne na středočeských silnicích nová sněhová pokrývka!

Mimo vozovku skončil vůz na silnici mezi obcemi Divišov a Slověnice. Jednu osobu si od hasičů převzal záchranka. Foto: HZS SCK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – I když zima podle kalendáře ještě nenastala, i ve středních Čechách se už se přihlásilo o slovo zimní počasí, sníh a náledí. V pondělí už od rána docházelo na silnicích k mnoha nehodám.

Výstraha meteorologů

Na úterý vydal Český hydrometeorologický ústav pro střední Čechy výstrahu, která upozorňuje na velkou pravděpodobnost nové sněhové pokrývky od sedmi večer až do deváté ranní v úterý. Při cestování proto doporučují sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nehody z pondělí varují.

Mimo vozovku

Už několik minut před sedmou hodinou dnes ráno skončil mimo vozovku osobní automobil na silnici mezi obcemi Hranice a Borová. Po osmé hodině pak další osobní automobil na silnici mezi obcemi Divišov a Slověnice. Jednu osobu museli hasiči z vozu vyprostit a skončila v péči zdravotníků.

Na střeše v potoce

Pro další osobní automobil, který zaparkoval na střeše v potoce v obci Tlustovousy, vyjeli profesionální hasiči ze stanic Český Brod a Říčany. Jedna zraněná osoba skončila v zdravotníků. Hasiči potom vozidlo z potoka vytáhli za pomoci automobilového jeřábu.

V příkopu

V obci Malejovice pro změnu osobní automobil narazil do podezdívky plotu. Zranění si rovněž vyžádalo péči středočeské záchranné služby.
Po deváté hodině vyjeli příbramští hasiči k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, které skončily v příkopu.

Osobní automobil narazil do podezdívky plotu v obci Malejovice. Foto: HZS SCK 

Mimo vozovku skončil osobní automobil i na silnici mezi obcemi Hranice a Borová. Foto: HZS SCK