Příběh notorického mladoboleslavského zloděje. Nic ho nezastaví?

Ilustrační foto: unsplash

MLADÁ BOLESLAV – Za celou vlnou krádeží v poslední době stojí 36letý muž. Bere vše. Od drobné drogérie, zahradního nábytku, přes obrazy, až po zlaté zubní můstky a peněženky.

Během několika měsíců se čtyřikrát vloupal do obchodů s drogerií a oblečením, při nichž odcizil zboží v hodnotě 13 tisíc korun. U drobnějších krádeží ale nezůstal. Následně se vloupal do domu, odkud ukradl dva nástěnné obrazy a sadu stříbrných příborů za 120 tisíc korun.

Příště neváhal ukrást zahradní nábytek přímo z prodejní plochy a dva zlaté můstky ve výkupně zlata. Ve vlaku uplatnil i své schopnosti kapsáře a ukradl ženě z kabelky peněženku s hotovostí, platebními kartami a osobní doklady. Se zlodějinou se nedokázal rozloučit.

Policie reagovala na jeho činy řadou obvinění, včetně krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, jen za to už mu hrozí až pětiletý trest. Kromě toho čelí obvinění z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Přestože už obdržel příkaz k nastoupení trestu odnětí svobody, do vězení nenastoupil. A protože má předvánoční ruch obecně pro zloděje neodolatelnou přitažlivost, mějte se na pozoru, chraňte své věci a peněženky zvlášť.

Rušná a často hektická atmosféra před Vánoci, kdy jsou lidé zaměstnaní nákupy a přípravami na svátky a často ztrácí ostražitost, zlodějům zbytečně usnadňuje život.