Hřiště pro všechny generace. V Příbrami se chlubí novým sportovištěm, přijďte si ho vyzkoušet

PŘÍBRAM – Patříte-li mezi nadšené sportovce, zapište si do kalendáře datum 10. června 2025. Tehdy se v Příbrami otevírá nové hřiště a vy si ho budete moci na vlastní kůži vyzkoušet. Takže vklouzněte do tepláků, vezměte si pevnou obuv a těšte se.

Ve vnitrobloku ulice Jana Drdy vyrostlo zcela nové sportoviště, které nabídne obyvatelům Příbrami nejen zábavu, ale i možnost aktivního odpočinku a zdravého pohybu. Slavnostní otevření proběhne 10. června v rámci akce Hřiště pro všechny!, a právě v tento den si budete moci sportoviště poprvé sami vyzkoušet. V čase od 14 do 17 hodin bude navíc připraven pestrý tréninkový program pro malé i velké sportovce.

Sportoviště se skládá ze tří částí, takže si zde každý přijde na své. První část tvoří multifunkční hřiště, ideální pro míčové hry jako je fotbal, basketbal nebo volejbal. Druhou část představuje menší lezecká stěna, která potěší všechny milovníky lezení, ať už si chtějí jen protáhnout tělo, nebo si vyzkoušet nové výzvy. Třetí zónou je street workoutové hřiště, určené pro cvičení s vahou vlastního těla. Je to ideální prostor pro ty, kdo chtějí posilovat venku, bez nutnosti návštěvy fitness centra. „Výstavbu nového sportoviště, které bude sloužit široké veřejnosti, realizovala Sportovní zařízení města Příbram v rámci nového směru rozvoje, správy a provozu volně přístupných sportovišť. Jedná se o koncepci, kdy chceme v každém roce zmodernizovat nějaké sportoviště ve městě. Dodám, že obnovou v letošním roce prochází také hřiště Na Cvičně,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Nové hřiště je tak dalším krokem v plánu města, jak lidem nabídnout kvalitní a volně přístupná sportoviště. Důraz se klade nejen na moderní vybavení, ale i na dostupnost pro všechny věkové kategorie a sportovní úrovně. Příbram se tak stává městem, které podporuje aktivní životní styl a vytváří atraktivní veřejný prostor pro trávení volného času. „Ulice Jana Drdy prochází kompletní rekonstrukcí, která se chýlí ke svému konci. Nové sportoviště je tedy takovou pomyslnou třešničkou na dortu,“ doplnil starosta Konvalinka.

Celková investice do výstavby sportoviště dosáhla částky 3,5 milionu korun bez DPH. Výsledkem je moderní a příjemný prostor, který poslouží nejenom obyvatelům této části města, ale všem, kdo si chtějí zasportovat, pobavit se a potkat se s ostatními v aktivním duchu. Už 10. června máte šanci být u toho – vezměte si sportovní obuv a přijďte vyzkoušet nové hřiště.