Psychika na talíři aneb Jak mohou potraviny ovlivnit naši náladu

Foto: Rýdlová J.

Není jednoduché být neustále pozitivně naladěný. Život bývá dosti hektický a stresující, takže není divu, že se občas cítíme unaveně, smutně či dokonce depresivně. Pomoc můžeme najít tam, kde bychom ji nečekali. A to v kuchyni. Jídlo, které konzumujeme, má totiž velký vliv nejen na naši fyzickou stránku, ale také na naši psychiku. Potravinám, které mohou výrazněji ovlivnit, jak se cítíme, se říká Mood Food. Výraz pochází z angličtiny (mood = nálada, food = potravina, jídlo). Které to jsou?

Sacharidy

Mnozí z nás moc dobře vědí, jak je po tabulce čokolády hned lépe na světě. Sladkosti jsou totiž typickým příkladem. Obsahují velké množství tzv. jednoduchých cukrů, které rychle přecházejí do krve, takže nám dodají krátkodobou energii. (Pokud ji ovšem nespálíme při adekvátním fyzickém výkonu, přemění se velmi ráda na tukovou tkáň.)

Cukry pomáhají uvolňovat serotonin, který se podílí na dobré náladě, pocitu spokojenosti a uvolnění. Pokud náhle výrazněji omezíme příjem sacharidů, může se také propadnout naše nálada. Své o tom vědí ti, kteří se snaží zhubnout. Byli zvyklí na sladkosti, slazené nápoje, víno či pivo a najednou si mohou dopřát pouze rozumné množství ovoce. Začnou být nervózní a nevrlí, svět se jim zbarví do více než padesáti odstínů šedi. Naštěstí se jedná o přechodný jev, který lze minimalizovat rozumnou skladbou nového jídelníčku.

Bílkoviny

Strava bohatá na bílkoviny nám zpravidla pomáhá udržet bdělost a soustředěnost. Bílkoviny, na rozdíl od sacharidů, nerozkolísají hladinu krevního cukru. Je libo k obědu porci těstovin s krémovou omáčkou, nebo steak se zeleninou? Pokrm s těstovinami je bohatší na sacharidy. Je možné, že se po něm budete cítit příjemně plní. Avšak také unavení a ospalí, což se vám v práci nemusí příliš hodit, pokud vás čeká důležitá porada. Navíc je pravděpodobné, že poměrně rychle dostanete opět hlad. Steak se zeleninou vás možná nedovede k tak velkému pocitu uspokojení jídlem, zato vás tolik psychicky nezničí. Budete se cítit lehčí a nebudete po obědě usínat.

Ovoce a zelenina

Zralé banány, tj. mají žlutou slupku a zároveň jsou i uvnitř mírně nažloutlé, obsahují látky zvyšující hladinu serotoninu v mozku. Jeho potřebná hladina nám pomáhá udržet si dobrou náladu ve dne a dobrý spánek v noci.

Modré a fialové ovoce, tedy např. borůvky a ostružiny, obecně zpomaluje předčasné stárnutí organismu díky vysokému obsahu antioxidantů. Rovněž podporuje paměť a pomáhá zvýšit pozornost. Podpořit svou koncentraci můžete také kakaem, např. zalít kakaový prášek typicky mlékem nebo, méně typicky, jen horkou vodou a trochou smetany (není nutné).

Zeleně zbarvená zelenina, např. zelená paprika, brokolice, různé druhy salátů, bývá považována za elixír svěžesti a mládí. Obsahuje totiž látky zvané foláty (v podstatě kyselina listová) podporující fungování mozku.

Ořechy se řadí k velmi účinným pomocníkům v boji se špatnou náladou i se zvýšenou psychickou zátěží. Rovněž pomáhají překonávat únavu a nervozitu.

Něco sladkého si dopřejte v rozumném množství, když se budete chtít uvolnit a třeba si i trochu zdřímnout. Čokoláda byla dokonce v rámci pokusu použita jako prevence proti kriminalitě. V Bournemouthu (jih Anglie) podávali někteří majitelé nočních klubů svým klientům pokusně zdarma čokoládu, aby snížili vysoké procento násilných  činů. Počet incidentů údajně poklesl až o 60 %.

Praktický tip

Rychlá snídaně, která osvěží nejen vaše tělo, ale  i ducha, může sestávat z jemně mletých ovesných či jiných vloček rozmíchaných v bílém jogurtu. Do tohoto základu můžete přidat např. nakrájený banán, borůvky (když nejsou čerstvé, tak mražené) a trochu oříšků. Pokud máte problémy tvrdé oříšky pokousat, stačí je nechat v jogurtu několik hodin odležet, a změknou. A pokud se o vás bude v práci pokoušet spánek, můžete místo kávy sáhnout po kakau.