Nový třídílný dokument představí Bartošovou jak ji ještě neznáte!

Málo mě znáš je dokument, který přinese nový pohled na kariéru Ivety Bartošové od osmdesátých let až k přelomu století. Vyvrcholí tím speciální uvedení dvou řad série Iveta, které momentálně můžeme sledovat na televizní obrazovce. 

Málo mě znáš se ve třech epizodách zaměří na cestu sebevědomé, talentované a zpočátku nezkušené dívky z Frenštátu pod Radhoštěm do velkého světa. Podrobněji zmapuje umělecký i soukromý život po boku Ladislava Štaidla, i následující roky, kdy se Iveta Bartošová snažila z jeho vlivu vymanit. Sledovat můžeme její kariérní vrchol i následný pád. Dokument také odkrývá příčiny jejího následného ústupu z veřejného života a okolnosti závěru jejího života.

„Mám za to, že ten nejzásadnější rozdíl je v tom, že příběh Ivety Bartošové dříve vyprávěl bulvár a především muži. My jej naopak převyprávíme zejména prostředních žen anebo lidí, kteří nemají důvod na její tragédii parazitovat,“ přibližuje režisér dokumentu Málo mě znáš, Tomáš Klein a dodává: „Zajímá nás proto třeba pohled Michala Penka, který nastoupil do šoubyznysové mašinerie spolu s Ivetou a zažil také odvrácenou tvář popularity včetně pádu na samotné dno. Nebo Terezy Pergnerové, která si prošla extrémně náročnou životní cestou. To jsou lidé, kteří mohou nahlédnout na nástrahy šoubyznysu kriticky a zároveň mají oba k Ivetě silný vztah.“

Během práce na minisérii Iveta tvůrci postupně zjišťovali, že životní příběh oblíbené zpěvačky v sobě skrývá ještě jeden. Dal by se nazvat pravidla showbyznysu, případně, jaká je cena slávy. Jakému tlaku musí odolávat každý umělec, který dosáhne určitého stupně popularity. „Stupně, kdy se z člověka stává značka, nebo ještě přesněji veřejný majetek,“ říká k Málo mě znáš scénárista a dramaturg Matěj Podzimek. V průběhu práce na seriálu Iveta a Málo mě znáš se tvůrci setkávali s mnohým odsouzením, proč zrovna o Bartošové natáčí dokument. Jako by ji všichni už dávno neznali… „Protože lidi, kteří zažívali hluboká selhání, pochyby o sobě samých, strach a osamění, mají být slyšet. Pro každého z nás, kdo si její hudbu pouštěl, i pro ty z nás, kteří se smáli, když se blížil její konec, je dobré vidět, že pod tím vším je jedna bytost. Žena, maminka, holčička, která už nedokázala najít cestu ven. A my to máme vědět, podívat se do ní a čelit tomu, na čem neseme spoluvinu. Iveta měla dostat svůj hlas, kterého se jí za jejího života nedostalo,“ vysvětluje producentka Málo mě znáš.

Zdroj TV Nova