Pelhřimovští policisté dopadli dealerku drog. Pervitinem zásobovala desítky lidí

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – V rukou policistů skončila tento týden žena, která se dopouštěla drogové trestné činnosti na Pelhřimovsku. Policisté ji obvinili z trestného činu, vzhledem k jeho rozsahu jí hrozí až deset let za mřížemi.

Čtyřiatřicetiletou ženu, která se věnovala distribuci pervitinu, zadrželi policisté v úterý 22. listopadu. „V období od ledna loňského roku do konce října letošního roku žena prodávala dalším osobám pervitin a zdarma také poskytla marihuanu. Drogy opakovaně distribuovala v obci Pacov a jeho širším okolí. Drogy poskytla ve více než sto případech,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadržené. „Čtyřiatřicetiletá žena z Pelhřimovska byla obviněna ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, přičemž čin spáchala ve značném rozsahu“, sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Pavel Nováček. Policisté obviněnou ženu propustili, její trestní stíhání probíhá na svobodě.