Známého připravila na půjčkách o 150 tisíc, teď ji šetří policie

JIHLAVA – O tom, že se přílišná důvěra nevyplácí, se přesvědčil muž, který své známé opakovaně půjčoval peníze. Slibovala, že je vrátí, ale nestalo se, a tak se nakonec obrátil na policii. Jeho povedená známá nyní čelí podezření z trestného činu.

Devětačtyřicetiletá žena z Jihlavy si za dva roky od svého známého vypůjčila více než 150 tisíc korun. „Peníze si od něho opakovaně půjčovala s tím, že mu je vrátí, i když to ve skutečnosti neměla v úmyslu. Vrátit půjčenou hotovost ani nebyla schopna vzhledem k její špatné finanční situaci, to ale muži záměrně zamlčela,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Do současné doby žena z poskytnuté půjčky nic nesplatila. „Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě sdělili ženě podezření z přečinu podvodu, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ dodala mluvčí. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.