Nezletilý hoch zaútočil mečem na hlučné sousedy. Hrozí mu pětiletý trest

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – Poněkud neobvyklý, ale o to závažnější případ se odehrál v létě na Třebíčsku. Mladistvý hoch napadl účastníky hlučné oslavy a jednoho z nich zranil mečem. Policie chlapce nyní obvinila ze tří provinění.

K události došlo letos v létě v obci na Třebíčsku. Na pozemku jednoho z domů probíhala ve večerních hodinách oslava. Hluk se nelíbil sousedům, až spor vyústil ve vzájemné napadání. Do konfliktu se zapojil mladík, kterému ještě nebylo osmnáct let. „Mladistvý nejprve napadl padesátiletého muže, kterého udeřil pěstí a dále vytáhl nůž. Ten mu nakonec při manipulaci vypadl, na což reagoval tím, že odběhl do svého bydliště a přinesl si meč. Mečem poté napadl dvaadvacetiletého muže,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Hoch se snažil muže udeřit mečem do hlavy, ten se bránil, ale zraněním se stejně nevyhnul. „Napadený utrpěl tržnou ránu na hlavě, zhmožděniny a další drobnější zranění,“ sdělila mluvčí. Agresivního mladíka se podařilo za pomoci ostatních odzbrojit a zpacifikovat. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice, kde skončil i mladistvý agresor. Napadený měl přes jedno promile alkoholu, u mladistvého se alkohol neprokázal.

„Léčení napadeného muže si vyžádalo přibližně dva týdny. Hrozilo mu ale zranění daleko vážnější. Vzhledem k tomu, že mladík směřoval rány na oblast hlavy, k těžkému zranění nedošlo jen díky náhodě a okolnostem nezávislých na jeho vůli,“ doplnila mluvčí.

Mladistvý hoch byl obviněn z pokusu těžkého ublížení na zdraví a dalších dvou provinění, a to porušování domovní svobody a výtržnictví. „Za násilnou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na deset let, v případě osoby mladistvé je trestní sazba poloviční,“ dodala Jana Kroutilová. Případ kriminalisté dále vyšetřují.